Nora Ephron, Marcy Kahan:Když Harry potkal Sally

Režie: Jaroslav Brabec
Překlad: Jitka Sloupová

Hrají:

Sally Albrightová: Ivana Jirešová

Harry Burns: Jiří Langmajer

Marie: Jana Stryková / Linda Rybová

Jack: Igor Chmela / Filip Čapka

Joe a Ira: Lukáš Langmajer / Rudolf Slivka

Helena: Martina Sĺuková / Irena Kristeková


Ivana Jirešová,  Jiří Langmajer - Když Harry potkal Sally

Úspěšný divadelní přepis stejnojmenného filmu Nory Ephron, za jehož scénář byla v roce 1989 nominována na Oscara a v němž zazářila Meg Ryanová a Billy Crystal.

Sally právě dokončila universitu, Harry je novopečený právník, když se poznají uprostřed hektického Manhattanu. Sally má středostavovské názory, Harry je naopak protřelý světák. Jejich setkání se pak v průběhu téměř třinácti let opakují, zatímco oba prožívají své milostné vzlety i pády s jinými partnery. Z původních antipatií se zrodí nejdřív přátelství a posléze – jak jinak – láska. Není ovšem jednoduchá, protože i Harry i Sally jsou samorosti a pečlivě si střeží svoji osobní zónu. Navíc mají talent vidět věci z nadhledu, a především s vtipem zkoumají nejen své povahy, ale podstatu samotné lásky. To přináší řadu humorných situací od předstíraného orgasmu, který Sally sehraje v rušné kavárně až po seznamovací schůzku, končící debaklem, protože se do sebe zamilují ti nesprávní – tedy Sallyina kamarádka a Harryho přítel.

Romantická komedie o milostných vztazích a hledání životního partnera, které se někdy protáhne prakticky na celý život …

Premiéra: 20.4.2010