Ray Cooney:Rodina je základ státu

Překlad: Břetislav Hodek
Režie: Petr Hruška
Výprava: Miroslav Král
Zvuk, světla: Tomáš Petrásek / Karel Komm
Asistent režie, inspice: Braun David
Pomocný režisér: Tomáš Grúz

Hrají:

Dr. David Mortimore
Miroslav Etzler

Dr. Mike Connolly
Richard Trsťan

Rosemary Mortimorová
Vanda Hybnerová / Zuzana Slavíková

Dr. Hubert Bonney
Petr Motloch

Vrchní sestra
Martina Hudečková

Sir Willoughby Drake
Zdeněk Košata

Jane Tateová
Sabina Laurinová / Eva Kodešová

Leslie
Zdeněk Piškula / Mirek Sabadin

Seržant
Jakub Slach / Vladislav Rotta / Jiří Vojta

Bill
Miloš Kopečný


Komedie, ve které jde o život!

V londýnské Nemocnici U svatého Ondřeje se dva dny před Štědrým dnem doktor David Mortimore  (Miroslav Etzler) připravuje na důležitou Ponsobyho nadační přednášku, která mu může pomoci v tolik očekávaném kariérním postupu.

Potřebuje k tomu jenom klid a čas, ale ani jednoho se mu nedostává. Chvíle soustředění před vystoupením mu znesnadňuje běžný provoz nemocnice, příprava vánočního představení a taky nečekaná návštěva jeho bývalé milenky Jane (Sabina Laurinová) a jejího ještě nečekanějšího „dárečku“. Zoufalý lékař prosí o pomoc přítele Huberta (Petr Motloch), ale tato prosba situaci jenom komplikuje a příchodem manželky Rosemary (Vanda Hybnerová) a dalších postav se ještě více zamotává. Výsledkem jsou neuvěřitelné, typicky cooneyovské zmatky.

Rodina je základ státu je v Divadle Palace po představení Prachy!!! dalším textem uznávaného mistra frašky Raye Cooneyho. Jeho hry vycházejí z nejlepších tradic anglické komedie s komplikovanou zápletkou a suchým britským humorem. Ne náhodou mu v roce 2005 udělila královna za služby britskému dramatu titul důstojníka Řádu britského impéria (O.B.E.)

Délka představení: 155 minut (včetně přestávky)

Premiéra: 14.5.2015